Du som går i 9:an

Vill du veta mer om vår skola och våra program?

Vill du komma på besök?

Maila:

Samhällsvetenskap
Magnus Henell
magnus.henell@edu.norrkoping.se

Humanistisk
Sylve Johansson
sylve.johansson@edu.norrkoping.se

ES Musik
David Swärd
david.sward@edu.norrkoping.se

ES Teater
Johan Wahlqvist
johan.wahlqvist@edu.norrkoping.se

ES Dans
Pia Mucchiano
pia.mucchiano@edu.norrkoping.se

ES Bild och Form
Anna Frisendahl
anna.frisendahl@edu.norrkoping.se

ES Film och Foto
Mats Tinnervall
mats.tinnervall@edu.norrkoping.se

Restaurang- och Livsmedel
Per Djerfv Notklev
per.djerfvnotklev@edu.norrkoping.se

Omslag

Alla poängplaner i ett dokument - smart för dig som vill jämföra olika programs upplägg

Elevhandbok för dig som går på De Geergymnasiet

Senaste nytt

Kabaré

INFO. I helgen spelade ES13a och ES13b sin Kabaré. Här är lite bilder.



 till nyhetsarkivet » 

 

Lärkan - De Geers elevtidning på webben

Rubrik: Veckomeddelande

Veckomeddelande vecka 17
Utkommer tisdagar

Nya Böcker
 
The Call of Cthulhu and Other Weird Stories
H P Lovecraft

Ni som vågar har en samling riktiga rysare att vänta i denna bok.

Dexter

Dexter för elever


EDU - intranät och e-post
 


Bloggar

Skolinfo

Vårtermin
2014 01/09 - 06/13

Lovdagar
Sportlov
2014 02/17 - 02/21

Påsklov
2014 04/14 - 04/17

Klämdag
2014 05/30

Studiedagar
Vårtermin
2014 01/08
2014 03/20
2014/03/21



De Geergymnasiet, Nygatan 68, 602 34 Norrköping, tel 011-15 38 00, degeergymnasiet@edu.norrkoping.se