Du som går i 9:an

Vill du veta mer om vår skola och våra program?

Vill du komma på besök?

Maila:

Samhällsvetenskap
Magnus Henell
magnus.henell@edu.norrkoping.se

Humanistisk
Sylve Johansson
sylve.johansson@edu.norrkoping.se

ES Musik
David Swärd
david.sward@edu.norrkoping.se

ES Teater
Johan Wahlqvist
johan.wahlqvist@edu.norrkoping.se

ES Dans
Pia Mucchiano
pia.mucchiano@edu.norrkoping.se

ES Bild och Form
Anna Frisendahl
anna.frisendahl@edu.norrkoping.se

ES Film och Foto
Mats Tinnervall
mats.tinnervall@edu.norrkoping.se

Restaurang- och Livsmedel
Per Djerfv Notklev
per.djerfvnotklev@edu.norrkoping.se

Omslag

Alla poängplaner i ett dokument - smart för dig som vill jämföra olika programs upplägg

Elevhandbok för dig som går på De Geergymnasiet

Senaste nytt

Stora humanistdagen

INFO. Den 10 juni invigdes humanisternas nya ljusgård på De Geergymnasiet.
Läs mer »»


Utspring från De Geergymnasiet

INFO. Trots att det regnade så gick det inte ta miste på glädjen i att ta studenten från De Geergymnasiet.


Studentexamen 13 juni 2014

INFO. Studenten började traditionellt i S:t Olai kyrkan



 till nyhetsarkivet » 

 

Lärkan - De Geers elevtidning på webben

Rubrik: Veckomeddelande

Veckomeddelandet för vecka 31 är ännu inte publicerad.
Klicka här för att se gamla meddelanden.

Nya Böcker
 
Goal, Close up magazine, Expo mfl

Nya tidskrifter

Dexter

Dexter för elever


EDU - intranät och e-post
 


Bloggar

Skolinfo

Vårtermin
2014 01/09 - 06/13

Lovdagar
Klämdag
2014 05/30

Hösttermin 2014
Upprop
2014-08-18



De Geergymnasiet, Nygatan 68, 602 34 Norrköping, tel 011-15 38 00, degeergymnasiet@edu.norrkoping.se